Čo sú to CFD kontrakty a ako na nich zbohatnúť?

Dnešná digitálna doba so sebou prináša množstvo benefitov a jedným z nich je možnosť zbohatnúť online, z pohodlia domova. Zaujímavou možnosťou sú práve CFD kontrakty. Ako s nimi obchodovať?

Skratka CFD pochádza z anglických slov contract for difference, teda akýsi kontrakt na vyrovnanie rozdielu. Práve na rozdieloch sú CFD kontrakty postavené, presnejšie povedané, fungujú na rozdieloch v cenách komodít, akcií, či mien. Investovanie do CFD kontraktov je však neporovnateľne jednoduchšie ako priame investovanie do akcií či komodít. Kým pri klasických investíciách musíte mať k dispozícii väčšie finančné rezervy a nákup akcií či komodít je pomerne komplikovaný, investovanie do CFD zvládnete cez jednoduchú aplikáciu doslova za pár minút. Treba však vedieť, ako CFD funguje, aby ste na svojej investícii neprerobili.

Jednoducho povedané, investovaním do CFD kontraktov neinvestujete priamo danej akcie alebo komodity, investujete len do rozdielu jej ceny. CFD kontrakty sú derivátový produkt, teda svojou investíciou len špekulujete nad pohybom ceny danej komodity či akcie. Treba však povedať, že hodnoty CFD komodít a akcií sa pohybujú prakticky rovnako ako hodnoty reálnych akcií, takže CFD investovanie je veľmi podobné tomu klasickému.

Stačí jednoduchá aplikácia!

Na to, aby ste mohli investovať do CFD kontraktov, vám postačí jednoduchý portál či aplikácia. Medzi najobľúbenejšie patrí XTB.com. Tento portál poteší jednoduchým prostredím, v ktorom sa rýchlo zorientujú aj začiatočníci a investovanie je cez neho mimoriadne jednoduché. Samozrejme, na to, aby ste boli pri investovaní do CFD kontraktov úspešný, musíte trénovať a neustále sa vzdelávať. Na internete však nájdete veľké množstvo investorov, ktorí sa neustále delia o svoje rady a triky.

Pri správnej investícii sú možné výnosy z CFD obrovské, tento typ investovania je tak skutočne lukratívny. Ak vás CFD investovanie zaujalo, navštívte portál XTB aj vy a vyskúšajte si ho na vlastnej koži!

Autodoplňky pro váš vůz

auto-788747_640Autodoplňky patří k poměrně vyhledávanému druhu zboží nejen u mužů, ale také u žen, řidiček. Existuje hned několik drobností, kterými je možné vylepšit a přizpůsobit si interiér vozu podle vlastních potřeb.

Tím, čeho si všimne asi každý, kdo do auta nasedne, je vůně. Existuje hned několik typů vůní do auta. Některé pomůcky jsou i velmi užitečné. Například speciální organizéry, které je možné připevnit na zadní sedadlo řidiče či spolujezdce oceníte nejen na dlouhých cestách, ale i na kratších, pokud často vozíte děti. Prostorné kapsáře umožňují umístění drobných hraček, pití i svačinky tak, aby je vaše dítě mělo neustále po ruce během cesty.

Chcete-li aby váš vůz vypadal stále jako nový, pak byste mu měli také věnovat speciální péči. Před nečistotami jej můžete ochránit používáním speciálních autokoberců, které se dodávají hned v několika provedeních. V zimním období oceníte gumové autokoberce, na léto naopak můžete pořídit textilní autokoberce. Speciální kategorií jsou pak autopotahy. Možná si ani neuvědomujete, že i ty můžete velmi snadno vyměnit a zcela změnit vzhled vašeho vozu. Vybírat si můžete jak z potahů univerzálních tak potahy na míru. Autopotahy na míru si můžete objednat přes tento odkaz www.vopi.cz/konf-autopotahy/ kde si jednoduše zvolíte všechny parametry, které budou odpovídat vašim představám. Na výrobu autopotahů jsou používány kvalitní materiály, aby byl zaručen co největší komfort při jízdě.

Autopotahy na míru jsou speciálně přizpůsobeny jednotlivým modelům vozů. Díky tomu potahy dokonale sedí a respektují všechny zvláštnosti jednotlivých modelů. Samozřejmostí je také možnost volby materiálu a barevného provedení. Ať už si váš vůz vylepšíte jakýmkoliv doplňkem, nezapomínejte na to, že interiér vozu si zaslouží také pravidelné ošetřování šetrnými čisticími prostředky. Speciální autokosmetika zahrnuje přípravky čistící i ošetřující.

Přehled čerpacích stanic pokutovaných ČOI 2015

Pokuty za porušení stanovené jakosti pohonných hmot

 

Přehled čerpacích stanic pokutovaných ČOI 2014

Pokuty za porušení stanovené jakosti pohonných hmot

 

Číst celý článek

Přehled čerpacích stanic pokutovaných ČOI 2013

Pokuty za porušení stanovené jakosti pohonných hmot

 

Ušetřete s palivem Ethanol E85

Palivo E85 je směs, která se skládá z 85 % ethanolu a z 15 % naturalu 95. Je ho možné tankovat a mísit s Natural 95. Ethanol je méně výhřevný než benzín. Nižší výhřevnost a jiný poměr směsi má zásadní dopad na jeho spalování. Při spalování čistého E85 bez úpravy může dojít ke zvýšení spotřeby paliva, k poškození motoru či katalyzátor u vlivem spalování velmi chudé či naopak velmi bohaté směsi. Nižší zápalnost ethanolu může mít vliv na špatné studené starty v období nízkých venkovních teplot. Proto se doporučuje přenechat úpravy odborníkům.

Číst celý článek

Přehled čerpacích stanic pokutovaných ČOI 2012

Pokuty za porušení stanovené jakosti pohonných hmot

 

Číst celý článek

Vědci: Biopaliva mají vyšší emise skleníkových plynů, výpočty byly chybné

Úspora emisí skleníkových plynů díky používání motorových biopaliv byla špatně spočítána a následně téměř všechny propočty těchto položek v Evropské unii vykazují výrazně chybné výsledky. Vyplývá to z dokumentu vědeckého poradního výboru Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), který byl dnes zveřejněn ve Vídni.

Číst celý článek

Přehled čerpacích stanic pokutovaných ČOI 2011

PŘEHLED ČERPACÍCH STANIC, KDE POKUTA NABYLA PRÁVNÍ MOCI V 2011 DLE MĚSÍCŮ

Doplňující přehledy pravomocných pokut za období…

(tabulky ve formátu PDF:)

Oleje a maziva PANOLIN a mikrofiltrace KLEENOIL , přináší vysoce kvalitní švýcarské produkty a odborné poradenství v oblasti mazání a tribotechniky

Internetový obchod www.e-panolin,cz provozovaný panem Kunčickým je nejrozsáhlejší elektronický obchod s oleji a mazivy Panolin na českém trhu . Nabízí nejširší škálů produktů pro motoristy , motocyklisty , bicyklisty a další oblasti použití nejen pro profesionály ale i běžné uživatele. Těm nabízí obchod velmi široký sortiment značkových olejů a maziv, servisních služeb a tribotechnického poradenství .

Číst celý článek