Jak jednoduše zlikvidovat odpad v autoservisu?

Každý produkuje nějaký odpad a zatímco většina lidí produkuje odpad, který míří do běžného komunálního odpadu, mnoho firem produkuje nebezpečný odpad, který je třeba správně likvidovat. Mezi velké producenty nebezpečného odpadu patří i autoservisy a důvod je prostý, auta jsou plná nebezpečných kapalin a částí z materiálů, které do běžného odpadu nepatří. Nakládání s odpadem reguluje zákon a každý autoservis má nemalé množství povinností. Nyní už nemusíte být na tyto povinnosti sami, pomůže vám s nimi specializovaná společnost, kterou najdete na Ecoservis.eu.

Likvidace odpadů v autoservisech

Likvidace odpadů v autoservisech vám bude zajištěna od A do Z. Společnost vám zajistí i potřebné příslušenství, tedy sběrné nádoby, šanon s dokumenty, ILNO a ceduli, která místo na uložení odpadů označuje. Na vás bude jediné, správně odpad třídit. Po čase, když budou nádoby plné, stačí firmu kontaktovat a ona je do 10 dnů vyveze. Pokud produkujete pravidelně mnoho odpadu, můžete se domluvit na pravidelných termínech odvážení. Kolik taková služba stojí? Nemusí vás stát vůbec nic, protože firma vykupuje železo, barevné kovy, autobaterie i katalyzátory, takže může být spolupráce velmi výhodná pro obě strany.

Je důležité dbát na dodržování všech zákonných povinností, není jich málo a patří mezi ně průběžná evidence odpadu, ohlašování odvozu na Ministerstvo přes OLPNO, zajištění ILNO a také zpracování ročního hlášení. Jestliže potřebujete pomoci jen s ročním hlášením, obraťte se na portál www.RocniHlaseni.cz. Odborníkům zašlete podklady a oni vám roční hlášení za odpady zpracují a včas ho odešlou přes ISPOP. Tato služba není drahá a využívají ji jak podnikatelé, tak i firmy a obce. Ulehčete si starosti a přenechte je těm, kteří odpadům rozumí nejlépe.