3 veterány, které se staly legendami

Existují automobily, jež bez větších znalostí zná snad každý. Tedy i lidé, kteří se o auta nijak nezajímají. Svými vlastnostmi se nesmazatelně zapsaly do automobilové historie a staly se z nich legendy. Často jsou to historické vozy, které mají kluci na plakátech a dospělí na internetu procházejí bazary, jestli náhodou takový veterán na prodej zrovna není k mání. Mnozí si je kupují čistě kvůli zážitku a jiní jako investici.

Ford Mustang

Je jen málo toho, co o Mustangu nebylo řečeno. Tento legendární americký muscle-car se proslavil svým nabušeným vzhledem a hlavně vysokým výkonem. Burácivý osmiválec na ulici donutí otočit hlavu snad každého. A přitom stačilo jen málo, aby jeho produkci Henry Ford II. neschválil. Účel tohoto vozu byl jasný. Vyplnit díru na trhu, kterou tvořily výkonné automobily za malé peníze.

Chevrolet Corvette

Historie vozu Chevrolet Corvette je natolik bohatá, že by mohla být sepsána do několika knih. Tyto veterány Chevrolet neustále nabývají na hodnotě a pokud si nějakého chcete koupit, tak si raději pospěšte. Po dlouhou dobu byla Corvette jediným americkým sportovním vozem, ale potom přišel Ford Mustang. Nastal velký konkurenční boj, který měl za následek, že se vývoj těchto vozů o několik let urychlil. Když se vám tedy poštěstí do takového veterána usednout, tak budete žasnout nad tím, jak dobře to v interiéru vlastně vypadá.

Velorex

Důležitý kus české automobilové historie. Mnozí nevěří, že se vskutku jedná o automobil. Může za to karoserie vyrobená z koženky a fakt, že mu vlastně jedno kolečko chybí. Bratři Stránští přišli s výjimečným a neobvyklým nápadem, který dopadl expanzí do celého světa. Bylo prodáno 15 300 kusů tříkolových Velorexů, ale dnes je “Hadraplán” nesmírně ojedinělý. Většina jich prostě dnešního dne nedožila a zbytek byl zničen zásahy kutilů. Tento automobil můžete znát z filmu Vrchní, prchni! Nebo z britského automobilového pořadu Top Gear.