Podle čeho vybírat povinné ručení?

Povinné ručení musí mít dnes sjednáno téměř každé motorové vozidlo, přičemž variant a balíčků tohoto pojištění je nespočet. Dnes Vám poradíme, podle čeho vybrat vhodné povinné ručení a jak se v dnešní rozsáhlé nabídce pojištění vyznat.

Dbejte na rozsah povinného ručení

 

Povinné ručení je možné sjednat s různými limity pojistného plnění, přičemž zpravidla se vyplatí sjednávat limity co nejvyšší, neboť se jedná o maximální částky, jež mohou být v případě pojistné události vyplaceny.

Srovnejte systémy bonus/malus

 

Již každý dnes zná takzvané bonusy a malusy u povinného ručení. Jedná se o systém, kdy je pojistníkovi za každé období bez pojistné události udělován bonus v podobě dodatečné slevy z pojistného. Naopak při pojistné události, jsou pojistníkovi tyto bonusové měsíce odebírány a sleva je snižována až může časem dojít ke zdražení povinného ručení nad jeho základní úroveň. Každá pojišťovna má tento sytém bonusů a malusů mírně odlišný, a proto doporučujeme si jej před změnou pojišťovny v pojistných podmínkách porovnat. Můžete zjistit, že u jednoho pojistitele dosáhnete po kratším časovém období na vyšší slevu, a naopak u jiného vám bude za pojistnou událost odebráno více bonusových měsíců.

Povinné ručení hraďte ročně

 

Pro někoho může být měsíční platba pojištění pohodlnější, avšak pravdou je, že povinné ručení hrazeno ročně je značně levnější, neboť zde pojišťovna zpravidla uplatní dodatečnou slevu.

Povinné ručení sjednávejte výhradně online

Přehledné a rychlé porovnání nabídek na povinné ručení Vám zajistí online srovnávač povinného ručení. Do formuláře stačí nezávazně zadat požadované údaje pro provedení kalkulace, přičemž se uživateli zobrazí plný výčet nabídek s možností sjednání té nejlepší z nich.