Čo sú to CFD kontrakty a ako na nich zbohatnúť?

Dnešná digitálna doba so sebou prináša množstvo benefitov a jedným z nich je možnosť zbohatnúť online, z pohodlia domova. Zaujímavou možnosťou sú práve CFD kontrakty. Ako s nimi obchodovať?

Skratka CFD pochádza z anglických slov contract for difference, teda akýsi kontrakt na vyrovnanie rozdielu. Práve na rozdieloch sú CFD kontrakty postavené, presnejšie povedané, fungujú na rozdieloch v cenách komodít, akcií, či mien. Investovanie do CFD kontraktov je však neporovnateľne jednoduchšie ako priame investovanie do akcií či komodít. Kým pri klasických investíciách musíte mať k dispozícii väčšie finančné rezervy a nákup akcií či komodít je pomerne komplikovaný, investovanie do CFD zvládnete cez jednoduchú aplikáciu doslova za pár minút. Treba však vedieť, ako CFD funguje, aby ste na svojej investícii neprerobili.

Jednoducho povedané, investovaním do CFD kontraktov neinvestujete priamo danej akcie alebo komodity, investujete len do rozdielu jej ceny. CFD kontrakty sú derivátový produkt, teda svojou investíciou len špekulujete nad pohybom ceny danej komodity či akcie. Treba však povedať, že hodnoty CFD komodít a akcií sa pohybujú prakticky rovnako ako hodnoty reálnych akcií, takže CFD investovanie je veľmi podobné tomu klasickému.

Stačí jednoduchá aplikácia!

Na to, aby ste mohli investovať do CFD kontraktov, vám postačí jednoduchý portál či aplikácia. Medzi najobľúbenejšie patrí XTB.com. Tento portál poteší jednoduchým prostredím, v ktorom sa rýchlo zorientujú aj začiatočníci a investovanie je cez neho mimoriadne jednoduché. Samozrejme, na to, aby ste boli pri investovaní do CFD kontraktov úspešný, musíte trénovať a neustále sa vzdelávať. Na internete však nájdete veľké množstvo investorov, ktorí sa neustále delia o svoje rady a triky.

Pri správnej investícii sú možné výnosy z CFD obrovské, tento typ investovania je tak skutočne lukratívny. Ak vás CFD investovanie zaujalo, navštívte portál XTB aj vy a vyskúšajte si ho na vlastnej koži!