Ušetřete s palivem Ethanol E85

Palivo E85 je směs, která se skládá z 85 % ethanolu a z 15 % naturalu 95. Je ho možné tankovat a mísit s Natural 95. Ethanol je méně výhřevný než benzín. Nižší výhřevnost a jiný poměr směsi má zásadní dopad na jeho spalování. Při spalování čistého E85 bez úpravy může dojít ke zvýšení spotřeby paliva, k poškození motoru či katalyzátor u vlivem spalování velmi chudé či naopak velmi bohaté směsi. Nižší zápalnost ethanolu může mít vliv na špatné studené starty v období nízkých venkovních teplot. Proto se doporučuje přenechat úpravy odborníkům.

Úprava na E85 je určená vozidlům, která tankují palivo Natural 95, mimo vozidel s přímým
vstřikováním paliva, např. TSi, FSi,… Vozidlo musí být v dobrém technickém stavu a jeho systém řízení musí být v pořádku. To se ověřuje v rámci vstupní diagnostiky motoru (na benzín). Tyto informace slouží jako porovnávací a vstupní údaje pro montáž přídavného zařízení na úpravu motoru na ethanol E85 a jeho seřízení. Po montáži se provede výstupní diagnostika (na ethanol a benzín).

Úprava motoru pomocí přídavného zařízení nové generace MEXET-85 Conversion kit, ve spojení se špičkovým vybavením a znalostmi zkušených profesionálů v oboru autodiagnostik a bourá mýty o E85, řeší většinu problémových oblastí a přináší množství prokazatelný chekonomických a technických výhod pro jeho uživatele:

 • Nižší cena paliva – E85 je t.č . zhruba o 10 Kč levnější než klasický benzín, takže při plném tankování 50 l nádrže ušetříte asi 500 Kč.
 • Nízká pořizovací cena úpravy – u 50 l nádrže návratnost cca 14 tankování (4 – válec)
 • Rychlá montáž zařízení do vozidla – do 6 h od. vč. diagnostiky a seřízení
 • Bez nutnosti přídavné nádrže – tankuje se jako klasické palivo do stejné nádrže
 • Přídavné zařízení E85 můžete vypnout a natankovat benzín .
 • Můžete jezdit do podzemních garáží a žádná přídavná nádrž nezabírá místo v autě
 • Snížení emisí výfukových plynů, jde o zdroj energie vyrobený z domácích surovin, je ekologický, snižuje závislost na ropě, více šetrnější k životnímu prostředí než Natural 95. Jeho využitím podpoříte české zemědělce a ne arabské šejky.
 • Dynamičtější jízda na E85. Pokud využijete zvýšený výkon po úpravě – pozor na zvýšenou
  spotřebu paliva. Pokud zůstane výkonová rezerva zachována, lze dosáhnout nižší spotřeby.
 • Po montáži se nevyžadují žádná zvláštní opatření a zvýšená kontrola, doporučuje se pravidelně kontrolovat dostatek oleje v motoru, dbát na pravidelnou údržbu motoru vč.
  diagnostiky a vyměnit palivový filtr po najetí 500 – 600 km po úpravě
 • Čerpací stanice a ceny E85 : V současnosti je v ČR více než 150 čerpacích stanic na E85. Jeho cena je různá a pohybuje se v rozmezí od 23 do 28 Kč. V případě, že nebudete mít kde na tankovat E85, natankujete Natural 95 a zařízení vypnete.