Autokoberce pro všechny typy vozidel

Autokoberečky se staly nezbytnou součástí každého vozu. Patří k nejužitečnějším doplňkům, které si můžete do auta pořídit. Jejich funkci oceníte zejména v zimním období, kdy jsou funkční ochranou interiéru.

Autokoberce nejsou jen hezké, ale i funkční

Jejich prvořadou funkcí je ochrana před nečistotami a vodou. Výběr nových autokoberců byste měli podřídit tomu, k jakému účelu vaše vozidlo slouží. Pokud se pohybujete v prostředí se zvýšeným rizikem zašpinění, jako jsou stavby, pole apod., pak byste si měli vybírat především z kategorie gumových autokoberců, které jsou velmi nenáročné na údržbu. Tyto autokoberce chrání auto zejména před vodou, proto jsou velmi oblíbené v zimním období. Autokoberec, na kterém vám roztál sníh smíchaný s blátem, a posypovou solí jednoduše vezmete, vylijete a nemusíte se bát, že se vám bude voda dál do koberce vsakovat a páchat tak postupně další škody. Jestliže jste spíše příležitostný řidič a pohybujete se v městském, čistém prostředí, pak si s klidem můžete vybírat z kategorie textilních autokoberců. Ty jsou spíše estetickým prvkem a poskytují řidiči pohodlí při jízdě. Ani u nich však nesmíte zapomínat na pravidelné čištění.

Výběr nových autokoberců

Nejjednodušší způsob je vykartáčování nebo vyluxování. V případě vážnějších nečistot je možné použít přípravky, které jsou určeny speciálně pro čištění těchto textilií.

Pokud jste se rozhodli, že vám stávající koberečky do auta již nevyhovují a chcete si pořídit nové, pak si můžete vybrat hned z několika variant. Základem jsou autokoberečky, které zakoupíte v každé prodejně s autodoplňky. Jestliže však chcete mít něco speciálního, pak se podívejte na stránky www.vopi.cz/autokoberce/, kde si můžete vybrat jak z autokoberců univerzálních, tak také z kategorie autokoberců na míru, které jsou přizpůsobeny danému modelu vozidla tak, aby nedocházelo k nechtěnému poškození koberce. U těchto autokoberců máte také jistotu, že budou dokonale sedět a nebudou se nikde rolovat nebo popojíždět. Jízda s novými, správně vybranými autokoberci tak bude zcela bezpečná.